Wrzesień dla naszego przedszkola był miesiącem bardzo pracowitym. Powrót do porannego wstawania i funkcjonowania w większej grupie nie zawsze bywa łatwy dla  dzieci. Jednak dzięki staraniom całego personelu wszystkie przedszkolaki zarówno te doroślejsze z Rekinów, jak
i kruszynki z Muszelek codziennie rano z radością przekraczają próg swojej sali.
       W tym miesiącu odbyły się już dwie ważne uroczystości.
20 września całe przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Do dużych worów zbieraliśmy śmieci i papiery znalezione na uliczkach wokół przedszkola. W ten dzień odbyły się także interesujące zajęcia tematycznie związane ze świętem naszej planety.
Tydzień później, 27 września odbyło się zaś Uroczyste Pasowanie oraz Ślubowanie Przedszkolaka.
Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki, których zdążyły nauczyć się już w przedszkolu, następnie poddane zostały próbie na uśmiechniętego przedszkolaka, kiedy to trzeba było bez zawahania się zjeść kawałek kwaśniej cytryny oraz próbie sprawnościowej. W dalszej części  wszyscy zgodnie wyrecytowali ślubowanie przedszkolaka a Pani Ewa każdego po kolei pasowała wielkim ołówkiem włączając do społeczności przedszkolnej.  Na koniec były oczywiście tańce wywijańce i wygibasy przy muzyce.
      Podsumowując pierwszy miesiąc nie można nie wspomnieć też o działaniach mających zapewnić bezpieczeństwo naszym pociechom.  W dzień pasowania odbyły się w naszym przedszkolu ćwiczenia przeciwpożarowe i ewakuacyjne. Dzięki spotkaniu z panem strażakiem nasze maluch wiedzą już, jak zachować się w przypadku pożaru czy wypadku.